Online Reputation Management یا مدیریت اعتبار آنلاین چیست؟

اگر دیجیتال مارکتر باشید، حتما در چند شرکتی که کار کردید، متوجه این موضوع شدید که تک‌تک افراد شرکت از مدیرعامل گرفته تا برنامه‌نویس و نیروی فروش و خلاصه همه و همه در مورد فعالیت شرکت در شبکه‌های اجتماعی نظر می‌دهند و انگار همه یک متخصص شبکه‌های اجتماعی هستند. اما اکثر این افراد نمی‌دانند که شبکه‌های اجتماعی تنها یکی از ابزارهای Online Reputation Management یا همان مدیریت اعتبار آنلاین است که باید در کنار ابزارهای دیگر از آن هم استفاده کرد.

اما مدیریت اعتبار آنلاین به چه معناست؟

Online Reputation Management یا معادل فارسی آن یعنی مدیریت اعتبار آنلاین اثری است که از برند شما در فضای آنلاین وجود دارد و مشتریانتان هنگام جستجو درباره نام تجاری‌تان به آن برمی‌خورند. در واقع هرگونه فعالیت شما در فضای آنلاین به ساختن وجهه یا اعتبارتان کمک می‌کند. پس این دیگر به شما برمی‌گردد که بخواهید چگونه برند خود را به دیگران بشناسانید و آن را مدیریت کنید. اتفاقی که متاسفانه در مورد بسیاری از برندهای ایرانی بصورت ناخودآگاه و بدون مدیریتِ صاحبان آنها می‌افتد.

چرا مدیریت اعتبار آنلاین برای صاحبان کسب و کارها اهمیت دارد؟

فرض کنید که مشتریان بالقوه شما پس از جستجوی برندتان در فضای آنلاین به نظرات و بازخوردهای منفی آن هم در صفحه اول گوگل برخورد کنند، تاثیری که این اتفاق بر روی درآمد شما خواهد داشت، به این راحتی قابل محاسبه نیست اما مطمئن باشید شما باید مبلغی چندین برابر هزینه کنید تا این اعتبار از دست رفته را مجددا بدست بیاورید. همین موضوع را می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی و فضاهایی که ممکن است مشتریان در آنها به دنبال شما بگردند نیز بسط دهید.

اما چطور می‌توانیم وجهه آنلاین خود را مدیریت کنیم؟

اگر به خوبی با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا باشید، احتمالا می‌توانید حدس بزنید که ابزارهای اصلی شما برای رسیدن به این هدف چه چیزهایی هستند. با این‌حال من مهم‌ترین آنها را معرفی می‌کنم:

  • ‌SEO خود را مدیریت کنید.

اینکه مشتریان پس از جستجوی نام برندتان به چه نتایجی می‌رسند، باید کاملا توسط خودِ شما کنترل شده باشد و قبل از اینکه نتایج موتورهای جستجو به ضرر شما تمام شوند، باید آنها را به مدیریت خود درآورید.

  • در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید.

البته منظور از فعال بودن در این مبحث، فرایِ تولید محتوا و انتشار پست در این شبکه‌هاست. بهتر است مانند عقاب حواستان به همه چیز باشید؛ اینکه چه کسی در مورد کالا یا خدمات شما اظهارنظر کرده است، کجا از هشتگ برند شما استفاده شده است و یا هر محتوای تولیدشده دیگر که ممکن است عدم مدیریت شما باعث ایجاد تصویر منفی از نام تجاری شما گردد.

  • از قدرت روابط عمومی ( PR ) غافل نشوید.

اعتبار آنلاین بدون هیچ فعالیتی بدست نمی‌آید. منتظر نشوید تا دیگران اول درباره شما بنویسند و بعد عکس‌العمل نشان دهید. زودتر دست بجنبانید و از چند رسانه معتبر بخواهید در مورد شما و فعالیتتان بنویسند. بلاگرها هم البته گزینه‌های خوبی هستند.

یک مثال ایرانی از مدیریت نکردن اعتبار آنلاین…

اگر همین حالا کلمه چی توز را در گوگل جستجو کنید در صفحه اول به نتایجی برمیخورید که نشان از عدم مدیریت این برند در حذف یا کم کردن نتایج منفی و ضربه‌زننده به برند را دارد.

اما چطور می‌توان اعتبار آنلاین را مدیریت کرد؟

متاسفانه باز در این مقوله به دلیل ایرانی بودنمان از بسیاری از سرویس‌های خوب و معتبر نمی‌توانیم درست بهره ببریم اما با اینحال پیشنهاد من به شما استفاده از راه‌های زیر است:

  • هشتگ‌ها در شبکه‌های اجتماعی

اگر هشتگ مشخصی دارید، همیشه آن را چک کنید در غیر اینصورت هشتگ‌های مرتبط یا هر چیزی که ممکن است در مورد برند شما باشد را دنبال کنید.

  • منشن‌ها در شبکه‌های اجتماعی

منشن‌ها دقیقا به این معناست که با شما کار دارند، پس بی‌اهمیت نباشید و ساده از کنارشان نگذرید.

  • google Alert

استفاده از این سرویس نیز می‌تواند تا حدی به شما کمک کند که ببینید چه اتفاقاتی درباره برند شما در حال رخ دادن است که از آن خبر ندارید.

تمرین کنیم…

همین حالا شروع به جستجو در گوگل، شبکه‌های اجتماعی و فضاهای دیگر بکنید و ببینید چه اتفاقاتی افتاده است که از آنها باخبر نبودید. علاوه بر نام برند، از عبارت‌های مشابه نیز برای جستجو کمک بگیرید و اگر دوست داشتید نتایج را در قسمت نظرات با من و خوانندگان بلاگ در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *